• +48 664 332 220
  • fundacja@fioletowypies.pl
  • Opole, Woj. Opolskie, Polska

O Nas

W Opolu w 2008 roku grupa wolontariuszy pracujących w miejscowym Schronisku dla Zwierząt postanowiła zacząć działać na własną rękę. Wspólnie założyli Fundację, pod opiekę której miały trafiać wszystkie zbłąkane, opuszczone, potrzebujące opieki psiaki. Fundacja otrzymała nazwę Fioletowy Pies i została oficjalnie zarejestrowana w Styczniu 2008 roku jako organizacja non-profit. Wszyscy jej członkowie, zarówno zarząd jak i pracownicy, to wolontariusze.

Pomagamy zwierzętom w potrzebie. Przygarniamy pod skrzydła Fundacji psy i koty, które zostały porzucone gdzieś po drodze na wakacje. Prowadzimy interwencje i walczymy o zwierzęta źle traktowane przez swoich właścicieli, nierzadko zabierając je w lepsze miejsca.

Naszym głównym zadaniem jest znalezienie pokrzywdzonym przez los zwierzakom nowych, wspaniałych, mądrych i odpowiedzialnych domów. Zanim jednak to nastąpi, opiekują się nimi nasze niezastąpione domy tymczasowe, które dają im schronienie, pomagają w rekonwalescencji i opiekują się nimi do czasu szczęśliwej adopcji.

Staramy się, poprzez liczne akcje edukacyjne, uświadamiać społeczeństwo o potrzebach zwierząt ich prawach i obowiązkach wobec nich. Pragniemy, aby wszystkie psy i koty były szczęśliwe i bardzo fioletowe.

Statut Fundacji Fioletowy Pies

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *